Anglické bydlení

Anglické bydlení

Toužíte svou domácnost vybavit tak, jak ji nemá vybavenou nikdo jiný? Oslňte nejen sebe, ale i své sousedy a budoucí návštěvy anglickým bydlením. Otázkou je, co si pod pojmem „anglické bydlení“ představit. Pokud denně nepročítáte časopisy o bydlení, pokud se nezajímáte o svět bydlení, možná vám toto sousloví nic neříká. To však nevadí, vše důležité vám prozradíme.

Anglické bydlení je synonymem pro útulnost a uklizenost. Anglické bydlení je vždy připravené pro oblíbený čaj o páté. I když v České republice čaj o páté nepodáváme, anglické bydlení se stává čím dál větším trendem. Při zařizování do tohoto bydlení dbejte jenom na několik zásad, s nimiž vás seznámíme. Jinak máte volnou ruku.

Venkovský styl bydlení se dostává do velkých měst

Člověk by na první pohled řekl, že anglické bydlení je určeno pro domy na venkově. V posledních letech se však tento styl bydlení dostává i do měst a městských bytů. Specifikuje se zejména přírodními materiály, jako je kámen, dřevo nebo kované železo. Zmiňované materiály se kombinují zejména s tmavším, masivním nábytkem, dále také se schématickými tapetami a také s tmavšími, přírodními podlahami. To jediné, co v anglickém bydlení je světlé, jsou bytové doplňky, kterých by nemělo být moc.

Masivní nábytek jako dominanta pokojů

Jak jsme zmínili, k přírodním materiálům se kombinuje zejména masivní nábytek, a to jak masivní šatní skříně či komody, tak i masivní sedací soupravy. Křiklavé nebo pestré barvy nejsou povoleny, povoleny jsou především opět přírodní materiály nebo případně takové sedací soupravy, které jsou pokryty nevykřikujícím čalouněním.

Masivní nábytek, jímž jsou vybaveny pokoje anglického bydlení, by měl být vyroben z dubového, borovicového nebo z ořechového dřeva. Dřevo může být potaženo sametem nebo nevýraznými textiliemi.

Obvodové lišty jako hlavní prvek anglického stylu

Pokud bychom měli vypíchnout jedinou věc, která dokonale charakterizuje anglické bydlení, zmínili bychom krbové římsy a profilové obvodové lišty, které jsou pro tento styl bydlení typické. Na krbové římse bývá zpravidla umístěna rodinná fotografie či nad krbem bývá pověšeno zrcadlo.

anglický interiér

Co se týče zmiňovaných doplňků, které jsou jako jediné ve světlých, neutrálních tónech, dbát se musí zejména na lustr, který je důležitým prvkem jednotlivých místností domu. Kromě lustru je nutné vybavit okna různými závěsy a záclonami, jež jsou také typické pro anglické bydlení.

Jak by měly vypadat koupelny?

Otázkou také je, jak by měly vypadat koupelny, které jsou zařízené do anglického stylu. Dominantou takových koupelen by měly být především vany, jež jsou postaveny na nožičkách a jež jsou mozaikově zdobeny. Většinou mají oddělené kohoutky, tudíž si připadáte jako na krásném, renesančním zámku.

Je důležité poznamenat, že pokud dbáte v koupelně na praktičnost, anglické koupelny nejsou pro vás. Zde se na pojem „praktičnost“ zapomíná.

 • Jak vybrat kuchyňský robot

  Jak vybrat kuchyňský robot

  Kvalitní kuchyňský robot je spotřebič, který dokáže každé hospodyňce ušetřit spoustu času a nervů. Při jeho výběru je třeba soustředit se na mnohem více než jen na barvu a design. Při nesprávném výběru se vám totiž může stát, že na spotřebič se bude pouze prášit na lince. Jak vybrat ten správný, který se stane vaší[Read more…]

 • Jak vyrobit adventní věnec

  Jak vyrobit adventní věnec

  Adventní věnec není žádná věda, hravě jej zvládne každý. Ne nadarmo se říká – nelepší věnec (dárek) je ten, který člověk vyrobí sám, z lásky. Jak vyrobit adventní věnec snadno a rychle.

 • Jak vybrat matraci

  Jak vybrat matraci

  Věděli jste, že každý člověk stráví až jednu třetinu svého života v posteli? Proto určitě není dobré podceňovat její výběr a šetřit na ní. Nebo snad chcete strávit třetinu života na nekvalitním a nepohodlném lůžku? Vyznat se v široké nabídce není ale úplně jednoduché. Jak tedy zvolit tu správnou matraci, která Vám poskytne kvalitní odpočinek? Tady[Read more…]