Jak na průzračnou vodu v bazénu

Jak na průzračnou vodu v bazénu

Léto je za dveřmi a s ním přichází i koupací sezóna. Ještě než se vrhnete na bazénové radovánky, je třeba si ale připomenout pár zásadních rad, které vám vykouzlí v bazénu průzračnou vodu. Pojďte se s námi tedy podívat, jak udržet čistou vodu v bazénu.

Krytí bazénu

Pokud máte bazén zastřešený, ušetříte si spoustu práce s údržbou. Ne vždy jde ale zastřešit, obzvláště pokud máte nadzemní bazén. V tomto případě použijte krycí plachtu, která bazénovou vodu ochrání před vnějším znečištěním. Krycí plachtou neochráníte jen vodu v bazénu, ale navíc zvýšíte i teplotu vody.

Správné pH

Hodnota pH vody je jeden z hlavních faktorů, který ovlivňuje kvalitu bazénové vody, a které byste měli sledovat. pH ovlivňuje nejen funkci vody, ale také životnost bazénu, rozvodů a má vliv i na pocit koupajících. Ideální hodnota pH by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 – 7,3. Pokud je pH nižší než 7, je voda kyselá. Pokud je naopak vyšší, pak je voda zásaditá. Změřit hodnotu pH doporučujeme alespoň jednou týdně. Pokud zjistíte, že hodnota není správná, je třeba použít speciální přípravky, které se s tím poperou.

Filtrace vody

Filtrace vody v bazénu je nedílnou součástí údržby, proto se vyplatí investovat do kvalitního filtru. Filtrovat můžete třeba s pomocí pískové filtrace, která funguje na technologii inspirované samotnou přírodou. Z bazénu putuje voda hadicí do filtrační nádoby, kde pod tlakem protéká křemičitou pískovou náplní, která zachycuje všechny nečistoty. Zpět se vrací průzračná a jiskřivá.

Zelená či kalná voda v bazénu?

Řasy, kalná či zelená voda. To všechno jsou věci, které jsou noční můrou pro každého majitele bazénu. Pokud je voda zelená, prvně zkontrolujte hodnotu pH. Provést můžete i šokovou terapii chlorem či aplikovat vločkovač. V případě, že vás stále trápí znečištěná voda, zkuste propláchnout filtraci či písek. Pokud ani toto nepomůže, písek vyměňte.

Co na mléčnou vodu v bazénu?

Mléčná voda v bazénu se může tvořit ze čtyř důvodů. Tím úplně prvním je špatná hodnota pH. Druhým je nedostatečně fungující písková filtrace. To může být způsobeno krátkým filtračním časem, nedostatkem písku či jeho zanesením nebo stářím. Třetím a čtvrtým důvodem je vločkovač, a to buď absence vločkovače nebo naopak příliš velké množství.

Pravidelná údržba je základ

Nečistotám v bazénu se neubráníte a i do vašeho bazénu se občas dostanou nečistoty jako je hmyz, prach, kamínky či písek. Tyto nečistoty je potřeba pravidelně odstraňovat pomocí síťky. Také byste neměli zapomínat na čištění dna bazénu, které by se mělo provádět alespoň dvakrát týdně. Veškerá údržba vody v bazénu by se měla provádět pravidelně a systematicky. Protože jen s čistou vodou bude váš zážitek z koupání perfektní.

 • Jak vybrat kuchyňský robot

  Jak vybrat kuchyňský robot

  Kvalitní kuchyňský robot je spotřebič, který dokáže každé hospodyňce ušetřit spoustu času a nervů. Při jeho výběru je třeba soustředit se na mnohem více než jen na barvu a design. Při nesprávném výběru se vám totiž může stát, že na spotřebič se bude pouze prášit na lince. Jak vybrat ten správný, který se stane vaší[Read more…]

 • Jak vyrobit adventní věnec

  Jak vyrobit adventní věnec

  Adventní věnec není žádná věda, hravě jej zvládne každý. Ne nadarmo se říká – nelepší věnec (dárek) je ten, který člověk vyrobí sám, z lásky. Jak vyrobit adventní věnec snadno a rychle.

 • Jak vybrat matraci

  Jak vybrat matraci

  Věděli jste, že každý člověk stráví až jednu třetinu svého života v posteli? Proto určitě není dobré podceňovat její výběr a šetřit na ní. Nebo snad chcete strávit třetinu života na nekvalitním a nepohodlném lůžku? Vyznat se v široké nabídce není ale úplně jednoduché. Jak tedy zvolit tu správnou matraci, která Vám poskytne kvalitní odpočinek? Tady[Read more…]