jak vybrat kávovar

Jak vybrat kávovar aneb jsou automatické nejlepší?

Automatický, pákový nebo snad kapslový? Věčné dilema espresso-chtivých milovníků většinou skončí u pohodlných a cenově dostupných kapsláčů, v domnění lepší kvality pak u automatů. Jde však o moudrou volbu?

Každé řešení má své pro a proti. Profesionální baristé vás budou vždy od kapslových nebo automatických kávovarů odrazovat a doporučovat jen a pouze pákové. Je pravda, že jedině s pákovým kávovarem připravíte špičkové espresso, tomu se příprava kávy přes kapsli nevyrovná. Na druhou stranu, pákovky potřebují trochu času navíc, šikovnosti a trpělivosti. S automaty a kapslemi pořídíte standard skoro bez práce. Roli hrají samozřejmě také peníze – cena za kvalitní kávovar začíná většinou od 10.000 Kč.

 

dokonalé espresso

Šálek lahodné kávy v pohodlí domova nemusí být žádné sci-fi. Vyberte si kávovar přesně pro vás a dejte sbohem lógr stylu.

Automatické kávovary

Automatické kávovary patří mezi tradiční oblíbenou volbu. Snadno se ovládají – do automatů pouze sypeme kávová zrna, doléváme vodu (někdy ani to ne) a přes tlačítka jednoduše volíme, co bychom si přáli. Občas nějaká ta dekalcifikace (odvápnění), očista a tak. Jinak je to bez práce.

Automaty spojuje jedna důležitá věc – připravují stále stejnou kávu s minimální odchylkou. Nestane se, že by se kávovar špatně vyspal a udělal nám hořké espresso. Kvalita je stále stejná, pokud se o kávovar staráme, jak bychom měli.

DeLonghi PrimaDonna S Evolution ECAM 510.55.M stříbrné

Taková Primadona od DeLonghi (DeLonghi PrimaDonna S Evolution ECAM 510.55.M) se v dobré domácnosti vždycky vyplatí!

Automatičtí borci mají nastavitelnou hrubost mletí, zásobník na zrnka, lepší stroje také možnost úpravy tvrdosti vody. Standardně jsou vybaveny parní tryskou pro přípravu mléčné pěny, dražší kousky pak dokonce velmi efektní cappuccino tower, kdy ke kávovaru připojíte nádobku s mlékem a automat všechno vyřeší za vás.

Automatické kávovary jsou ideální volbou pro zvýšený provoz, mají vyšší výrobní kapacitu. Zkrátka řečeno, když pořádáte větší party a potřebujete rychle a jednoduše odbavit větší počet kávomilů, pak je automat dobrou volbou. Často se však stává, že si lidé kupují automatické kávovary do domácnosti v domnění, že budou připravovat tak skvělé espresso, jako v jejich nejlepší kavárně. A šálek nebude stát 42 Kč.

Nutno podotknout, že automat není synonymem té nejlepší kávy. Espresso jako od profesionála připravíte jedině s pákovým kávovarem. Proto při výběru automatického kávovaru volte rozumnou variantu pro vaše potřeby, a nenechte se zlákat vábením prodejců drahých strojů, které nemusí znamenat přímou úměru “čím dražší stroj, tím lepší káva”.

 

Výhody a nevýhody

+jednoduchá obsluha, tlačítka

+možnost přípravy různých druhů kávy podle výchozího nastavení (nebo vlastních hodnot)

+nastavitelná hrubost mletí (někdy také tvrdost vody)

+zásobník na zrnka

+vhodné pro větší vytížení

+vyhřívaná horní deska pro šálky

-vyšší pořizovací cena

-u většiny strojů nelze čistit mlýnek

 

Na co se ještě dívat při výběru automatu?

+nastavitelná výška výpustě – aby se nám na místo pro výdej kávy vešly malé i velké šálky (sklenice)

+recenze (jestli je stroj dobře použitelný, poruchovost, životnost, atd.)

 

Cena 1 šálku kávy

= pod 1 Kč i nad 10 Kč

Pákové kávovary

Pákové kávovary jsou vstupenkou do světa profesionální přípravy kávy. Jedině ti nejlepší baristé pracují právě s pákovkami. Tento způsob přípravy kávy sice jest poněkud náročnější, nicméně pro trpělivé a trochu šikovné ručičky pak čeká odměna v podobě lahodného espressa.

Catler ES 8013 černé

Jsem malý ale šikovný. Jmenuji se Catler ES 8013, v elegantní černé.

Pákové kávovary vyžadují 100 % pozornost baristy. Při přípravě každého šálku postupujeme zpravidla následovně:

  1. Namlít dávku čerstvé kávy do sítka v páce (v určitém množství)
  2. Kávu v sítku rovnoměrně rozprostřít a upěchovat (určitou silou)
  3. Páku “zašroubovat” do hlavy kávovaru
  4. Zahájit extrakci (s určitým tlakem)
  5. Ukončit extrakci (v určitý okamžik – po uplynutí potřebné doby)
  6. Pak už se stačí jen zbavit lógru ze sítka, vyčistit jej a stejně tak hlavu a páku

Průtok vody se zapíná a vypíná manuálně. Je zřejmé, že v případě přípravy kávy v pákovce hraje roli několik fází, a záleží jen na nás, jak dokážeme všechny dobře provést. Strach není na místě – chce to jen trochu času, píle a šikovnosti – a přípravu dobrého espressa zvládne každý. Navíc, pákovky nejsou ani tak moc drahé, základní verzi pořídíte už od 5.000 Kč.

 

Výhody a nevýhody

+příprava kvalitního espressa

-náročnější příprava a údržba

 

Cena 1 šálku kávy

= pod 1 Kč i nad 10 Kč

Kapslové kávovary

Kapslové kávovary zažívají v posledních letech doslova boom. Kapsláče se dají pořídit lehce přes 1.000 Kč, pak už stačí jen kupovat kaple v akci a hotovo. Kávovary na kapsle jsou levné, příprava kávy snadná, a údržba jakbysmet. Jsou malé, nezabírají moc místa, může si je pořídit každý. Káva v kapslích je již připravena, prodávají se dokonce různé druhy a příchutě (třeba čokoláda).

U kapslových kávovarů tak platí jednoduchá poučka: pokud se spokojíte s běžnou kávou, nechcete investovat balík peněz do kávovaru a strávit u přípravy více času, pak není nač váhat. Pokud vyžadujete lahodnou chuť a výrazné aroma, poohlédněte se po jiné variantě. A nemusí to být ani pákovka nebo automat, kvalitní kávu přípravíte jednoduše ve french pressu nebo moka konvičce (krátké povídání níže).

Krups NESCAFÉ® Dolce Gusto™ Piccolo KP1006 červené

Klasická kapslovka, co nezklame – seznamte se s Dolce Gusto 1006 od Krups. Za lidovku – 1156 CZK s DPH.

Výhody a nevýhody

+levný kávovar

+snadná příprava a údržba

+různé druhy – čokoláda, cappuccino, atd.

+luxusní typy jsou vybaveny parní tryskou (manuálně/napěňovač) Aerocinno od Nespressa nebo napěňovač od Cremessa

-nižší výrobní kapacita

-kapsle od jednoho výrobce (výjimka Nespresso, Dolce Gusto)

-cena šálku kávy za 10-20 Kč (podle značky, druhu nebo zda jsou kapsle v akci)

-většinou nelze připravovat 2 šálky současně

 

Cena 1 šálku kávy

= 10 až 20 Kč (při běžných/akčních cenách v supermarketech)

Na co ještě koukat při výběru kávovaru

Určitě na materiál. Je velký rozdíl jestli je vnitřek plastový nebo kovový. Jedním z klíčů pro přípravu kvalitního espressa je tlak. A plastové kávovary nejsou schopny udržet potřebný tlak po celou dobu extrakce.

Zadruhé – mlýnek. Mletí kávy je další věc, která se často podceňuje. V přípavě kávy hrají roli i malé a zdánlivě nepodstatné detaily. Mlýnek musí kávu skutečně pomlít, nikoli nasekat (prodávají se strojky pod označením mlýnek, mají však pouze nože).

Jedině mlýnek s mlecími kameny může dobře namlít kávová zrna, káva pak bude mít odpovídající chuť, vůni a pěnu. Mlýnek udržujeme čistý, oplachujeme jej (pokud je to možné) od všudypřítomného tuku a nečistot. Kvalitní ruční mlýnek lze pořídit od 4 do 8 tisíc korun českých.

jak připravit espresso

Vědecká příprava espressa v akci. Extrahujeme a počítáme.

Značky, které nezklamou? Petra Veselá se kdysi v rozhovoru netajila tím, že jejímu srdci patří Catler, Ranciolio nebo Nuova Smonelli. Ty druhé dva jsou spíše profi, “catlerstvo” pro domácnosti.

Catler vyrábí docela hezké netuctové kávovary za docela přijatelnou cenu. Navíc, z Catlerů se dá docela jednoduše vyndat a vyčistit mlýnek, což je významné plus. Lepší Catlery jsou vybaveny oku-lahodícím ukazatelem barů. Malý šikula australského původu vyjde vaši domácnost od 12.000 Kč (lepší stroje, které dokonce namelou dávku kávy do samotné páky).

Dobrá káva za málo peněz

Na běžnou přípravu dobré kávy, kdy na dně šálku neleží tuna lógru, nám bohatě postačí některé alternativní kávovary. Snadno (a docela levně) připravíme kávu ve french pressu, moka konvičce nebo třeba v exotické džezvě.

 

Komentáře