Jak vybrat kuchyňský robot

Jak vybrat kuchyňský robot

Kvalitní kuchyňský robot je spotřebič, který dokáže každé hospodyňce ušetřit spoustu času a nervů. Při jeho výběru je třeba soustředit se na mnohem více než jen na barvu a design. Při nesprávném výběru se vám totiž může stát, že na spotřebič se bude pouze prášit na lince. Jak vybrat ten správný, který se stane vaší pravou rukou v kuchyni?

Co očekáváte?

Ještě než se pustíte do prohlížení různých robotů, je třeba si uvědomit, k čemu vlastně tento spotřebič chcete používat, a co od něj očekáváte. Co na něm budete připravovat nejčastěji? Pokud si vystačíte pouze se základními funkcemi, jako je šlehání či mixování, bude vám stačit spotřebič se základní výbavou. K některým spotřebičům lze ale dokoupit i další příslušenství, jako je třeba mlýnek na maso či koření, odšťavňovač či zmrzlinovač. Robot se základními funkcemi disponuje hlavně nižší cenou.

Dostatečný výkon

Pokud hodláte využívat robota na běžné používání, měl by se pyšnit výkonem alespoň 500W. Pokud chcete robota ale využívat i třeba k mletí masa, měl by mít výkon zhruba 1000W. Méně výkonnější robot totiž maso nesemele. Na trhu můžeme nalézt i roboty, které mají výkon 1500W. Užívání těchto robotů je již na profesionální úrovni a jejich pořizovací cena je také vyšší.

Jaký zvolit typ?

Při výběru kuchyňského robota máte na výběr ze dvou hlavní typů a to buď s ramenem či bez. Pokud vaříte pro velkou rodinu a zpracováváte větší množství surovin, určitě zvolte robota s ramenem, který je schopen zpracovávat větší objem surovin. K robotovi s ramenem je také možné dokupovat velké množství příslušenství. U robota bez ramene je pracovní nádoba osazena pohyblivou osou, na kterou se nasazují nástavce. Tento typ ocení hospodyňky, které od tohoto spotřebiče očekávají větší všestrannost. Kromě šlehání a míchání totiž robot dokáže I hravě nastrouhat sýr či strouhanku, nasekat bylinky nebo naplátkovat brambory. Některé modely umí i nasekat led nebo vyrobit smoothie.

Osahejte si ho

Pokud máte promyšleno, co vlastně od robota očekáváte a jaké by měl mít funkce, doporučujeme navštívit prodejnu a vašeho vyvoleného pomocníka si osahat. Je vhodné si vyzkoušet, jak se s ním pracuje, jak složitě se co sestavuje a rozebírá a zkrátka si zkusit, zda vám padne do ruky.

Nejlepší kuchyňský robot.. a je praktický?

Ještě než si robota pořídíte, zamyslete se nad tím, kolik prostoru mu můžete v kuchyni věnovat. U některých robotů není problém je schovat do kuchyňské linky, jiné však musíte mít trvale na kuchyňské lince. U těch větších je důležité počítat s tím, že něco váží a tak časté přenášení nepřipadá v úvahu. Dalším důležitým bodem, který je třeba si pohlídat je to, jak snadno se dá robot umýt. Proto chcete využít maximum času, vybírejte robota, který má jednoduchou konstrukci a veškeré příslušenství se dá snadno odendat. Někteří výrobci uvádějí, že příslušenství se dá mýt v ruce. V tomto ohledu buďte velmi opatrní, aby některé části nezkorodovali.

 • Jak vyrobit adventní věnec

  Jak vyrobit adventní věnec

  Adventní věnec není žádná věda, hravě jej zvládne každý. Ne nadarmo se říká – nelepší věnec (dárek) je ten, který člověk vyrobí sám, z lásky. Jak vyrobit adventní věnec snadno a rychle.

 • Jak vybrat matraci

  Jak vybrat matraci

  Věděli jste, že každý člověk stráví až jednu třetinu svého života v posteli? Proto určitě není dobré podceňovat její výběr a šetřit na ní. Nebo snad chcete strávit třetinu života na nekvalitním a nepohodlném lůžku? Vyznat se v široké nabídce není ale úplně jednoduché. Jak tedy zvolit tu správnou matraci, která Vám poskytne kvalitní odpočinek? Tady[Read more…]

 • Anglické bydlení

  Anglické bydlení

  Toužíte svou domácnost vybavit tak, jak ji nemá vybavenou nikdo jiný? Oslňte nejen sebe, ale i své sousedy a budoucí návštěvy anglickým bydlením. Otázkou je, co si pod pojmem „anglické bydlení“ představit. Pokud denně nepročítáte časopisy o bydlení, pokud se nezajímáte o svět bydlení, možná vám toto sousloví nic neříká. To však nevadí, vše důležité[Read more…]