Jak vykouzlit romantický styl bydlení

Jak vykouzlit romantický styl bydlení

Každá žena je ve skrytu duše alespoň trochu romantička. Ale co takhle kousek romantiky přenést do svého obývacího pokoje či ložnice? Vytvořit si tento kouzelný styl bydlení, při kterém zaplesá srdce každé ženy. Jaká jsou základní pravidla tohoto stylu? Jaké barvy zvolit? A čemu se naopak vyhnout? Jdeme na to!

Určit, co přesně je romantický styl bydlení je celkem individuální a pro každého může být romantika trochu něco jiného. Přesto má ale několik spojujících linek, které nás přenesou třeba do pařížského interiéru plného květin a něžné nálady. Romantický styl fandí pastelovým barvám, a nemusí to být jen starorůžová. Je vhodné si najít paletu barev, která se bude skvěle doplňovat a dávat přednost jemným tónům.

Velmi jednoduchým způsobem, jak udělat z klasického domova ten romantický, je vyměnit bytový textil. Pravidla pro výběr jsou velmi jednoduchý, protože typickým vzorem pro romantismus je květinový dekor. Ten by měl být nejlépe v klasických pastelových barvách.

Svícny, prostírání, polštářky, závěsy, ubrusy, to vše jsou maličkosti, které interiér dotvoří a dodají mu romantickou duši. Volit můžete motiv květin nebo třeba Paříže, fantazii se meze nekladou. Vždycky se ale držte pouze jednoho motivu, protože i zde platí, že méně je někdy více.

Pokud se nechcete zbavovat sedací soupravy, kterou jste nedávno zakoupili, má to snadné řešení bez nutnosti investování do nového nábytku. Stačí pořídit velké přehozy, které zakryjí vše, co by narušovalo výsledný efekt. Pokud zvolíte přehoz ve vhodné barvě a dekoru, snadno vytvoříte z vaší sedací soupravy jedním kusem látky romantický kousek nábytku. Chybět by neměly krajky či řasení. Mezi oblíbené barevné odstíny patří tyrkysová, růžová a světlé tóny zelené.

Romantický styl je ve znamení matu, na výrazný lesklý dekor zapomeňte. Používá se spíše patina a nenápadnost, než blyštivý efekt. Nábytek by měl být vyrobený ze dřeva, které si uchová svou původní barvu, velmi často je i mořený nebo lakovaný na bílo. Právě bílá je pro romantismus velmi typická. Do romantického interiéru však lze zvolit i kovaný více či méně zdobený nábytek. Je ho však třeba zjemnit polštáři, sedáky a opěráky, které mu dodají nejen na pohodlí, ale vytvoří i zajímavý kontrast.

Důležitou součástí romantické ložnice je ložní prádlo, které by mělo být ideálně saténové. Tento materiál totiž vzbuzuje dojem luxusu. I zde byste se měli držet jemnějších tónů. Velké popularity se opět těší i postele s nebesy. Užité textilie by ale měly být, co nejvíce vzdušné a lehké, aby se daly snadno sejmout a vyprat.

Velmi důležitou součástí romantického stylu bydlení jsou bezesporu doplňky. Využít můžete například plyšové medvídky, staré panenky nebo proutěné košíky, tácy či podnosy. Na zeď můžete umístit zrcadla nebo staré fotografie, a to nejlépe v ošoupaných rámečcích s patřičnou patinou. Zapomínat nesmíme ani na živé květiny, které jsou pro tento styl základem.

Pro romantickou atmosféru v místnosti se hodí tlumené světlo a svit svíček. Do romantického domova si tedy pořiďte lampu s možností regulace intenzity světla a spoustu svíček. Dbejte na to, aby i svíčky ladily se zbytkem interiéru. Do koupelny zase můžete umístit skleněné dózy, voňavá mýdla či flakónky.

 • Jak vybrat kuchyňský robot

  Jak vybrat kuchyňský robot

  Kvalitní kuchyňský robot je spotřebič, který dokáže každé hospodyňce ušetřit spoustu času a nervů. Při jeho výběru je třeba soustředit se na mnohem více než jen na barvu a design. Při nesprávném výběru se vám totiž může stát, že na spotřebič se bude pouze prášit na lince. Jak vybrat ten správný, který se stane vaší[Read more…]

 • Jak vyrobit adventní věnec

  Jak vyrobit adventní věnec

  Adventní věnec není žádná věda, hravě jej zvládne každý. Ne nadarmo se říká – nelepší věnec (dárek) je ten, který člověk vyrobí sám, z lásky. Jak vyrobit adventní věnec snadno a rychle.

 • Jak vybrat matraci

  Jak vybrat matraci

  Věděli jste, že každý člověk stráví až jednu třetinu svého života v posteli? Proto určitě není dobré podceňovat její výběr a šetřit na ní. Nebo snad chcete strávit třetinu života na nekvalitním a nepohodlném lůžku? Vyznat se v široké nabídce není ale úplně jednoduché. Jak tedy zvolit tu správnou matraci, která Vám poskytne kvalitní odpočinek? Tady[Read more…]