stare_schody_promena_renovace

Rozhovor s PelcMel

Žena, která se nebojí vzít do ruky brusku a zrenovovat mechem zarostlé schody. Baví ji design, návrhy interiérů a renovace, miluje retro a nakupuje výhradně na bazarech.

To je ve zkratce Lenka Pelc – kreativec všehochuti a máma na mateřské, kdy začala psát svůj blog s názvem PelcMel.

Ahoj Lenko, čím se v současné době zabýváš?

Už třetím rokem mě zaměstnává hlavně syn Matyáš 🙂 Dřív jsem pracovala v oblasti marketingu, ale na mateřské jsem potřebovala nějaký relax a měla jsem nutkání tvořit. Počítač šel stranou a místo něj jsem si koupila brusku. Postupem času jsem založila blog s názvem PelcMel – který je vlastně takový Pel –Mel toho, co všechno dělám a především jsem chtěla, aby byl inspirací pro ostatní.

Nejdřív jsem začala pouze s renovací nábytku, ale teď už mám za sebou pár realizací dětských pokojů, společenských prostor a uvidíme, kam se posunu dál. Vizualizace interiérů mě obecně zajímá, ale je co zdokonalovat a třeba časem posunu svoji zálibu na profesní rovinu.

V současnosti se věnuji především návrhům hrníčků a tomu, co mi současný stav dovolí. Pilu, štětku, brusku a podobné nástroje mi teď manžel v těhotenství zatrhnul 🙂 Na následujících pár měsíců mám prioritu jasnou a náš druhý přírůstek mě určitě zaměstná na full time. Pak se k tvoření zase vrátím. Snad brzy …

Rekonstrukce pokoje PelcMel

Proměna dětského pokojíčku pro Claudinku.

Jak se Ti daří skloubit práci a mateřskou dovolenou?

U mě to není ani tak práce, ale spíš koníček, u kterého mám možnost se seberealizovat.  Jsem pánem svého času a tak většina věcí vzniká v době, když všichni zalehnou a já se pouštím do práce. A když už potřebuji někam odjet, tak musíte mít někoho, kdo vás v tom, co dělá, podpoří a vezme roli mámy na sebe.

Na základě čeho tě oslovil časopis Nové proměny bydlení?

Paní šéfredaktorka viděla nějaké mé realizace (především ve stylu retra) a zaujal jí můj styl práce. Na základě toho vznikl článek o mém blogu. Z osobního setkání s ní jsem byla nadšená zase já, padly jsme si do noty a věřím, že jsme se neviděly naposledy. Práce v tomto oboru by mě nesmírně bavila, tak uvidíme, jestli se naše cesty zase potkají.

malované plecháčky pelcmelPlecháčky s návrhy od PelcMel – k dostání na ahome.cz

Popiš nám, jak vlastně funguješ, jak se dostaneš k novým zakázkám. Na Tvém blogu to jen kvete krásnými rekonstrukcemi.

Většinou mi funguje dobré doporučení, to funguje snad všude. Nebo někoho zaujme moje práce na blogu a osloví mě. Pokud jde o dětský pokojík, tak se potkáme, vše si poměřím, stanovíme si rozpočet, zeptám se jich, jakou mají představu (ideálně aby se co nejvíc blížila té mojí 🙂 a když se shodneme, tak se pustím do realizace. Práce mě musí bavit.

To Ti asi pomáhá nějaký pomocník, zkušený řemeslník, že?

Řemeslníka si nemůžu dovolit, výmalba mi nedělá problém a zbytek už jsou drobnosti. Ještě se musím naučit s vrtačkou, ze které mám celkem respekt 🙂 Takže když přijde na vrtání, většinou se práce chopí nastávající tatínek a pomůže mi.

Kolik přeměn máš za sebou?

Celkem 5 dětských pokojů a jednoho společenského prostou s recepcí v jedné firmě. A pak celý náš byt, ale ten předělávám pořád 🙂

Dětský pokojíček v retro stylu

Dětský pokojíček v retro stylu podle PelcMel.

Kde hledáš nové kousky do pokojů? Co tě inspiruje?

Používám vyhledávač 🙂 A jinak miluju bazary. Tam může člověk najít nadčasové a krásné kousky, ale jsou to hodiny a hodiny strávené hledáním.

Chodíš nakupovat do komerčních prostor, nakupuješ od designérů nebo tvoříš vše sama?

Od designérů bych nakupovala ráda, ale většinou je to mimo rozpočet. Přála bych si klienta s neomezeným budgetem 🙂 Nábytek si většinou nejdřív ráda osahám, než ho nakoupím. Takže ten na internetu nenakupuji.

Pokud jde o doplňky tak některé tvořím sama a některé nakoupím. Důležitý je poměr ceny a kvality a kolikrát už jsem se setkala s tím, že ne vše drahé je kvalitní. Možná proto se tak ráda vracím ke starému poctivému nábytku v retro stylu.

Určitě chodíš také na vyhledávače zboží – najdeš tam, co potřebuješ?

Na vyhledávačích mě moc neoslovují krátkodobé kampaně ve kterých je mix věcí, co portály rády nabízejí. Když už na srovnávač jdu, tak většinou s nějakým cílem, nejdu tam náhodou. Vím, že potřebuji koberec, lampu a to konkrétně v nějakém stylu nebo barvě. A tak jsou pro mě poměrně důležité filtry, které mi to, co hledám, vyselektují. Ještě jeden konkrétní filtr mám ráda a tím je sleva 🙂

retro nábytek pelcmel

Renovace nábytku v retro stylu podle PelcMel.

Děláš workshopy pro veřejnost? Můžeme se něčeho zúčastnit?

Jednou mě oslovila firma na workshop pro zaměstnance. Dělali jsme IKEA hack – vybrala jsem konkrétní produkt z IKEA, který si pak každý předělal podle svého vkusu. Workshop byl skvělý především v tom, jak se pro to nadchli a dali do toho všechno. Pokud bude v budoucnu další taková možnost tak budu jen ráda.

Rekonstrukce jsou parádní, skoro by se nechtělo věřit, že to zvládne jeden člověk.

Děkuju. Když máš chuť, jde všechno 🙂 Ještě mít víc času, větší garáž, vlastní dílnu, pár řemeslníků…ne to už bych chtěla moc a předbíhám, ale co není, může někdy být. Doufám, že k tvoření se zase brzo vrátím.

Lenko, moc děkujeme za milý rozhovor, přejeme Ti hodně zdraví a vše dobré, a těšíme se na nové proměny a inspirace. Čtenářům posíláme další ukázky z Tvé tvorby.

Dětský stolek tabule

Kreativní tvoření omalovánky

Kreativní workshop

Malovaný hrneček Pelcmel

Návrhy interiérů

Návrhy interiérů design

Rekonstrukce dětského pokoje

Rekonstrukce kuchyně bar

Renovace starého nábytku

Renovace staré skříně

 

Komentáře