Skandinávské bydlení a interiér

Skandinávské bydlení a interiér

Když zařizujete svůj nový dům, chcete, aby byl zařízen moderně a svěže. Procházíte hromadu časopisů o bydlení a hledáte inspiraci. Pokud však chcete mít domácnost vybavenou jinak než všichni ostatní, doporučujeme zařídit svou domácnost do takzvaného skandinávského stylu. V současné době je skandinávské bydlení či skandinávský interiér ještě neznámý, ale tak elegantní způsob bydlení si zanedlouho získá každého z nás. Jak skandinávské bydlení vypadá či na co dbát při zařizování domácnosti?

Svou domácnost můžete zařídit různě. Můžete se soustředit na čistě černobílou kombinaci, ale taky vás může zaujmout kombinace pestřejších tónů barev. Jestli chcete mít svou domácnost zařízenou moderně, sáhnete po kovových prvcích. Pokud však toužíte po nevšedním, přesto velice stylovém a útulném domově, zkusíte ho vybavit do skandinávského stylu. A my vám poradíme, jak taková skandinávská domácnost má vypadat.

Na úvod je nutné říct, že se nejedná jenom o nábytkářský řetězec nebo o studený, neosobní styl. Pokud jste v minulosti pobývali ve Skandinávii, moc dobře víte, že zdejší domovy jsou zařízeny především světle a čistě. Právě díky tomu jsou tamější domovy tak útulné a příjemné. I vy takový domov můžete mít, když se necháte inspirovat a dáte na naše tipy.

Vsaďte na jednoduchost

Skandinávské bydlení je velice příjemné a útulné. Seveřané dbají především na praktičnost a jednoduchost, v níž se skrývá krása. Kromě jednoduchých prvků a doplňků je nutné si hrát pouze s jemnými barvami, které zajistí dostatek světla v interiéru, což je pro Seveřany to nejdůležitější. Právě světlé tóny barev a světlo dodají každému interiéru jistou vzdušnost, která je velice příjemná.

Při zařizování domácnosti vždy začínejte u největších kousků, tedy u nábytku, nikoliv u bytových doplňků, které dělají domov domovem. V obývacím pokoji tak začněte nejdříve pohovkou a konferenčním stolkem, v ložnici začínejte postelí. Drobné dekorace a doplňky jen doladí místnosti v domě.

Vždy volte přírodní materiál

Pokud vybíráte nábytek, vždy sahejte po přírodním nábytku. Jestli jste byli ve Skandinávii, moc dobře víte, že zdejší obyvatelé žijí především přírodou a taky tím, co je z přírody vyrobeno. Nejčastěji se v interiérech objevuje dřevo, kov a taky kůže, nesmíme zapomenout na sklo. Zatímco sklo nebo kůže dodávají interiéru jakousi příjemnou neutralitu, dřevo se postará o zateplení celé domácnosti.

Jemné tóny barev vítězí

Jak jsme zmínili, u skandinávského bydlení si dejte pozor na to, jakými barvami malujete své zdi. Volte především jemné tóny barev, které domácnost jenom prosvětlí. Jemné barvy úspěšně bojují proti zimním tmám, což jistě během zimy ve svém interiéru oceníte.

Nejčastěji se volí světle modrá barva, krémová nebo béžová či bílá, ovšem Seveřané se nebrání ani jemným tónům červené.

 • Jak vybrat kuchyňský robot

  Jak vybrat kuchyňský robot

  Kvalitní kuchyňský robot je spotřebič, který dokáže každé hospodyňce ušetřit spoustu času a nervů. Při jeho výběru je třeba soustředit se na mnohem více než jen na barvu a design. Při nesprávném výběru se vám totiž může stát, že na spotřebič se bude pouze prášit na lince. Jak vybrat ten správný, který se stane vaší[Read more…]

 • Jak vyrobit adventní věnec

  Jak vyrobit adventní věnec

  Adventní věnec není žádná věda, hravě jej zvládne každý. Ne nadarmo se říká – nelepší věnec (dárek) je ten, který člověk vyrobí sám, z lásky. Jak vyrobit adventní věnec snadno a rychle.

 • Jak vybrat matraci

  Jak vybrat matraci

  Věděli jste, že každý člověk stráví až jednu třetinu svého života v posteli? Proto určitě není dobré podceňovat její výběr a šetřit na ní. Nebo snad chcete strávit třetinu života na nekvalitním a nepohodlném lůžku? Vyznat se v široké nabídce není ale úplně jednoduché. Jak tedy zvolit tu správnou matraci, která Vám poskytne kvalitní odpočinek? Tady[Read more…]