Vše, co potřebujete vědět o bezpečnostních dveřích

Vše, co potřebujete vědět o bezpečnostních dveřích

Domov by mělo být místo, kde se cítíte bezpečně. K tomu vám výrazně pomůžou bezpečnostní dveře. Nezískáte ale pouze bezpečí, takové dveře mají celou řadu skvělých vlastností.

Základní údaje bezpečnostních dveří

Bezpečnostní třída je nejdůležitější údaj dveří. Rozděluje se podle míry ochrany do kategorií 1 až 6. Pokud doma nemáte vzácné obrazy, šperky nebo jiné cennosti, bude vám bohatě stačit třída číslo 3. Je vhodná jak do rodinných domů, tak pro vstupní dveře do bytu v paneláku. Takové dveře odolají příležitostným zlodějům, kteří se k vám chtějí dostat pomocí páčidla, šroubováku, kladiva, vrtačky či klínu. Lupič si nemůže dovolit dělat velký hluk, aby neupoutal pozornost sousedů. Musí si často vystačit s fyzickou silou a bez znalosti systému zamykání dveří nemá většinou šanci se dovnitř dostat.

Zkontrolujte certifikát

Přesvědčte se, že máte ke dveřím certifikát. Díky němu si můžete být jistí, že bezpečnostní dveře mají všechny slibované vlastnosti. Zároveň určuje, co všechno dveře vydrží a odvíjí se od něj i výše pojistky. Pojišťovny požadují různé stupně zabezpečení. Pokud tuto podmínku nedodržíte, nemusí vám po případném vloupání vyplatit plnou náhradu škody. Dávejte si tedy pozor, zda jste ke dveřím obdrželi platné certifikáty.

Více soukromí i tepla

Vchodové bezpečnostní dveře mají výborné protihlukové vlastnosti. Zapomeňte na rušení sousedy. Jejich rozepře z chodby už neuslyšíte. Nerozhodí vás ani štěkající pes, zvuky výtahu nebo další všemožné hluky, které z chodby často přicházejí. Dobré protihlukové dveře mají dvojité těsnění a patentované materiálové složení. S takovými vlastnostmi utlumí zvuky o síle až 44 dB. Právě všechny výše zmíněné příklady ruchů mají obvykle takovou sílu.

Kvalitní bezpečnostní dveře dokáží bojovat i proti úniku tepla. Díky tomu vám ušetří spoustu peněz za energie. Při konstruování dveří se používá speciální výplň, která zajistí, že teplo zůstane na té správné straně. Je důležité vyměnit i zárubně. S dveřmi se totiž doplňují a jen tak si budete moci být jistí, že bude vše skvěle fungovat. Nedostane se k vám průvan ani chlad z chodby.

Ochrání před požárem

Díky protipožárním vlastnostem vám dveře poskytnou drahocenný čas pro vaši záchranu. Existují 3 druhy odolnosti:

 • EW – proti šíření plamenů
 • EI – proti šíření plamenů a tepelnému toku
 • S – proti kouři

Ideálně vyhledávejte odolnost El, která zaručuje nejlepší ochranu. Udává se vždy v minutách, od 15 až do 180. Čísla představují čas, který budete mít na evakuaci.

Pořízení bezpečnostních dveří je jednoznačně skvělá investice, která se vám vrátí. Bezpečí by mělo být samozřejmostí pro každého. Je to to nejdůležitější, co můžete své rodině poskytnout. Pokud si vyberete spolehlivou firmu, nemusíte se bát ani zdlouhavých prací a nepořádku. Instalace se dá zvládnout za půl dne a dělníci po sobě vše uklidí.

 • Jak vybrat kuchyňský robot

  Jak vybrat kuchyňský robot

  Kvalitní kuchyňský robot je spotřebič, který dokáže každé hospodyňce ušetřit spoustu času a nervů. Při jeho výběru je třeba soustředit se na mnohem více než jen na barvu a design. Při nesprávném výběru se vám totiž může stát, že na spotřebič se bude pouze prášit na lince. Jak vybrat ten správný, který se stane vaší[Read more…]

 • Jak vyrobit adventní věnec

  Jak vyrobit adventní věnec

  Adventní věnec není žádná věda, hravě jej zvládne každý. Ne nadarmo se říká – nelepší věnec (dárek) je ten, který člověk vyrobí sám, z lásky. Jak vyrobit adventní věnec snadno a rychle.

 • Anglické bydlení

  Anglické bydlení

  Toužíte svou domácnost vybavit tak, jak ji nemá vybavenou nikdo jiný? Oslňte nejen sebe, ale i své sousedy a budoucí návštěvy anglickým bydlením. Otázkou je, co si pod pojmem „anglické bydlení“ představit. Pokud denně nepročítáte časopisy o bydlení, pokud se nezajímáte o svět bydlení, možná vám toto sousloví nic neříká. To však nevadí, vše důležité[Read more…]