Dokonalé zatemnění ložnice

Dokonalé zatemnění ložnice

V ložnici trávíme nejvíce svého času. Jedná se o místnost v domě, která by měla být především příjemná a útulná, jinak v ní jen stěží bezproblémově usneme. Velkou roli ve hře „kvalitní spánek“ hrají nejen barvy, kterými je ložnice vymalována, ale především způsob zatemnění. Během zimního období se zatemněním netrápíme, venku je dlouho tma, během dnů nesvítí sluníčko, ovšem během jara a léta se zatemněním zabýváme. Pokud potřebujete poradit se zatemněním ložnice, poradíme vám.

Jak jsme zmínili, zatemnění ložnice je především aktuální problém, který je třeba vyřešit. Pokud se chcete zejména o víkendu dobře vyspat, je třeba si zatáhnout, protože jinak se vzbudíte společně s kohouty. Otázkou je, čím perfektně ložnici zatemnit a na kolik nás takové zatemnění přijde.

Nejlevnější možností jsou závěsy

Okna lze zatemnit mnoha způsoby. Pokud hledáte především levné zatemnění oken, sáhněte po obyčejných závěsech. Samozřejmě při koupi dbejte na to, ať jsou závěsy v ložnici masivní, ať neprosvítají a jsou z pevného materiálu. S masivními závěsy nikdy nešlápnete vedle, jsou nejen vkusným doplňkem do každé ložnice, ale navíc efektivně a elegantně zabrání zbytečnému světlu v ložnici.

Co jsou to blackoutové závěsy?

Do svých ložnic lidé nejčastěji kupují takzvané blackoutové závěsy. Ty jsou vyrobeny z materiálu, který nepropouští žádné světlo. Ještě, než se blackoutové dostaly na trh, což se stalo poměrně nedávno, obyčejné závěsy se podšívaly, aby nepropouštěly světlo. Naštěstí díky aktuální nabídce zmiňovaných blackoutových závěsů si nemusíte dát s podšíváním práci. Dnes seženete blackoutové závěsy v mnoha provedeních i barvách. Jejich temnící schopnost je stoprocentní. Jsou mnohem lepší než závěsy typu DIMOUT, které nepropouští světlo jen z osmdesáti procent.

Když nejste zastánci závěsů

Samozřejmě závěsy nejsou to jediné, čím lze okna zatemnit. Vsadit můžete i na žaluzie, které jsou ideální zejména pro ty, kteří se neřadí k milovníkům zmiňovaným závěsů. Žaluzií najdete mnoho, můžete si vybírat z mnoha variant (skvělé jsou žaluzie den a noc), dále je k dispozici mnoho barev, délek nebo vzorů či struktur, což ocení především ti, kteří dbají na perfektní vzhled ložnice.

Pokud byste chtěli svá okna zastínit jen proti slunci, volte běžné žaluzie, ale jestli chcete svůj interiér ozvláštnit a dát mu nádech exotiky, volte bambusové žaluzie, které nejsou v domácnostech ještě tak běžné, proto budete originální.

vnitřní žaluzie do oken

Klasické žaluzie také poslouží, leč na dokonalé zatemnění ložnice nejsou zcela ideální. Světlo bude stále pronikat dovnitř.

I na rolety je spolehnutí

Zatemnit okna lze i s pomocí rolet (opět jsou skvělou volbou rolety den a noc). Stejně jako u žaluzií, i rolet je na trhu mnoho. Vybírat si můžete z mnoha variant a barev. Výhodou rolet je, že na ně nepadá prach a že perfektně zastíní celou místnost. Volit můžete například látkové římské rolety nebo třeba rolety z bambusu, které jsou ojedinělé.

 • Jak vybrat kuchyňský robot

  Jak vybrat kuchyňský robot

  Kvalitní kuchyňský robot je spotřebič, který dokáže každé hospodyňce ušetřit spoustu času a nervů. Při jeho výběru je třeba soustředit se na mnohem více než jen na barvu a design. Při nesprávném výběru se vám totiž může stát, že na spotřebič se bude pouze prášit na lince. Jak vybrat ten správný, který se stane vaší[Read more…]

 • Jak vyrobit adventní věnec

  Jak vyrobit adventní věnec

  Adventní věnec není žádná věda, hravě jej zvládne každý. Ne nadarmo se říká – nelepší věnec (dárek) je ten, který člověk vyrobí sám, z lásky. Jak vyrobit adventní věnec snadno a rychle.

 • Jak vybrat matraci

  Jak vybrat matraci

  Věděli jste, že každý člověk stráví až jednu třetinu svého života v posteli? Proto určitě není dobré podceňovat její výběr a šetřit na ní. Nebo snad chcete strávit třetinu života na nekvalitním a nepohodlném lůžku? Vyznat se v široké nabídce není ale úplně jednoduché. Jak tedy zvolit tu správnou matraci, která Vám poskytne kvalitní odpočinek? Tady[Read more…]